Yeni Sayfa 1

Muhammet Balta’nın Ne Dediğinden Haberi Var Mı?

Saadet Partisi Araklı Tanıtma Başkanı ve Basın Sorumlusu İlhan Çebi, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta'yı eleştirdi.
Bu haber 2013-03-05 11:53:00 eklenmiş ve 3429 kez görüntülenmiştir.
Saadet Partisi Araklı Tanıtma Başkanı ve Basın Sorumlusu İlhan Çebi'nin Açıklaması şu şekilde:

Dün itibariyle yerel gazetelere gönderdiğim basın açıklaması... Günebakış ve İlk Haber’de yayınlanmıştır. Bazıları iki cümleyle geçiştirmiş bazıları biraz daha uzun vermiş ama hiç biri aslıyla vermemiş. Canları sağolsun diyelim. Aslı aşağıdaki gibidir.

’’Geçen hafta Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ yardımcısı, Trabzon Ak  parti eski İl Başkanı Muhammet Balta’nın imam hatipliler için söylediği ‘’İmam Hatipli olduğunu söylemeye utananlar artık hür’’ sözü biz düşünmeden sarfedilmiş bir ifade olarak algılamak istiyoruz.

Evet hükümet travmatik de olsa vitrine yönelik ve geç kalmış olsa da imam hatipler konusunda iyi birkaç adım atmıştır. Ama bu gelişme Bakan Yardımcısı Muhammet Balta’nın bu sözü söylemesini gerektirmez. 

Çünkü ‘’utanma’’ ve ‘’hür’’ kelimeleri burada kullanılacak kelimeler değildir. Bir imam hatip lisesi mezunu olarak hayatımın hiçbir kademesinde ne kendim utandım bunu ifade etmek için ne de bundan dolayı utanan birisine rastladım. Sanırım Sayın  Bakan Yardımcısı Muhammed Balta ifade güçlüğü yaşamış çünkü bu mana olarak imam hatip mezunlarını tahkir eden bir söylemdir. 
Hür olma konusuna gelince; her insan doğarken hür doğar ve o vazgeçilmez hakkıdır ve bu gerek dini inanışta olsun gerek beşeri hukukta olsun böyledir. Böyleyken ‘’imam hatipliler artık hür’’ demek de olayı farklı boyutlara taşır.

Evet imam hatip mezunları tarihleri boyunca hep zulme gadre uğramıştır, uğratılmak istenmiştir. Zulme uğramaları onların bu kimliklerinden utandığı sonucunu çıkarmaz. Ve mücadelesini verdikleri konuda birilerinin kendilerinin şahsiyetini de rencide edecek şekilde açıklama yapmasına da müstahak değillerdir. Özgürlük ve hürlüğün ne olduğunu bilmiyorsa Sayın Balta orasını bilemeyiz tabi. Ama bu talihsiz açıklaması mefhuma nasıl baktığını ele veriyor.

Kaldı ki imam hatiplere ve imam hatiplilere en büyük darbeyi Sayın Bakan Yardımcısı Muhammet Balta’nın da içinden geldiği sağ partiler vurmuştur. Çünkü her seçim öncesi bunu pazarlık konusu ve istismar unsuru yapmışlardır gerek Özal Partileri gerekse de Demirel Partileri. Şu anda AKP’de olması ona böyle yüksek perdeden lütuf sunma imkanı ve söylemi sunmamalı…
Tüm kamuoyuna ve milletimize duyurur saygılar sunarız…

İlhan Çebi
Saadet Partisi Araklı Tanıtma Başkanı ve Basın Sorumlusu 


Kaynak :
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Siyaset haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Büyük Şehir Belediyesi Araklı İçin Faydalı Olur Mu?
Evet Faydalı Olur
Hayır Faydalı Olmaz

Trabzon Araklı © Copyright 2013 Araklı Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM HABERLER
Araklı Haber
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR HABERLERİ
Galatasaray
Trabzon spor
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
Milli Takımımız
SİYASET HABERLERİ
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
Siyaset Haberleri
ÖNEMLİ LİNKLER
Adalet Bakanlığı
Araklı Kaymakamlığı
Milli Eğitim üdürlüğü
Araklı Hava durumu
Eğitim Portalı
DİĞER LİNKLER
e-Devlet
Dev Firma Rehberi
Dev İnşaat Yapı
Dev Seri ilan
Dev Elektronik